Lokalizacja wycieków – zobacz jak to wygląda

W przypadku awarii instalacji sanitarnej wodno-kanalizacyjnej czy również ciepłowniczej trzeba korzystać tylko z pomocy doświadczonych specjalistów, którzy posiadają odpowiednie uprawnienia, ale również stosują odpowiednio dobraną technikę i specjalistyczny sprzęt. Warto pamiętać o tym, że lokalizacja wycieków to głównie wykorzystanie specjalistycznej aparatury przeznaczonej do namierzenia awarii w rurach instalacji na przykład sanitarnych kanalizacyjnych wodociągowych gazowych czy również przyłączy. Takie awarie namierzane są zarówno w instalacjach wewnątrz budynków, jak też w instalacjach zewnętrznych.

Oczywiście potrzebne jest do tego sprzęt, który daje możliwość między innymi na bezinwazyjną lokalizację, czyli bez ingerencji w konstrukcję budynku czy też naruszania elementów wyposażenia przykładowo armatury sanitarnej.
Namierzanie wycieków instalacji – na co zwrócić uwagę?
Przede wszystkim powinno się podkreślić, że lokalizacja wycieków wody powinna być przeprowadzona w możliwie najkrótszym czasie, tak ażeby nie doszło do poważnej awarii, która może grozić wręcz zalaniem mieszkania, a to bez wątpienia wiąże się z wysokimi kosztami remontu oraz usuwania szkód. Stąd też warto skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy stosują sporo innowacyjnych technik, które w bezinwazyjny sposób pozwalają z dużą precyzją namierzyć usterkę czy awarię w rurach. W współzależności od typu instalacji czy także parametrów budynków wybiera się różnorodne metody. Taką elementarną metodą jest próba szczelności instalacji, która wykonywana jest jako pierwsza czynność. Warto wspomnieć o tym, dzięki tej metodzie można w szybki sposób namierzyć instalację, gdzie doszło do usterki. W tej metodzie stosuje się manometr wzorcowy. Inne popularne metody to przykładowo badanie termowizyjne. Z kolei w tej metodzie stosuje się fachową kamerę termowizyjną, która daje możliwość na wskazanie miejsca z defektami budowlanymi a także miejsc, gdzie następuje utrata ciepła z instalacji. W dodatku lokalizacja wycieków to także popularne metody akustyczne, a zatem np zastosowaniem geofonu czy również metoda korelacji wycieku. Inne popularne metody to badanie gazem znacznikowym czy również stosowanie substancji barwiących, które szczególnie najlepiej sprawdzają się w przypadku namierzania przecieków z instalacji sanitarnych.

Więcej informacji na stronie: przeciek24.com lokalizacja wycieków