Wylewki anhydrytowe

Jeżeli planujemy prace remontowe w mieszkaniu czy domu, musimy wybrać świetny rodzaj wylewki. Aktualnie dostępnych jest sporo różnorakich rozwiązań, które odznaczają się dobrymi właściwościami użytkowymi. Na 100 procent na uwagę zasługuje wylewka anhydrytowa, która polecana jest w szczególności osobom, które planują zastosować w mieszkaniu czy domu ogrzewanie podłogowe.

Jest to wylewka, która posiada liczne zalety, dlatego tak chętnie stosowana jest nie tylko w budynkach mieszkalnych, niemniej jednak też w obiektach komercyjnych czy użytku publicznego. Co za tym idzie, warto poznać więcej informacji na temat tej wylewki.
Wylewka anhydrytowa – co powinno się mieć świadomość tego?
Głównie powinno się podkreślić, że posadzka anhydrytowa szczególnie najlepiej sprawdza się w przypadku użycia ogrzewania podłogowego. Wynika to wprost z dobrych właściwości przewodnictwa cieplnego wylewki anhydrytowej. W ogrzewaniu podłogowym wykorzystuje się rury, które przekazują ciepło do pomieszczenia przez pokrycia podłogowe, a więc również przez zastosowaną wylewkę. Co za tym idzie, wylewka zastosowana w sytuacji ogrzewania podłogowego powinna charakteryzować się głównie dobrym współczynnikiem przewodnictwa cieplnego, tak by ciepło szybko przenikało przez jej warstwę do pomieszczenia. Właśnie dlatego tak na prawdę bardzo często stosuje się wylewki anhydrytowe w połączeniu z systemem ogrzewania podłogowego. Warto podkreślić też inne zalety wylewek anhydrytowych, w głównej mierze tj. szybkość schnięcia. Zaledwie po 48 godzinach można wznowić prace budowlane, ponieważ wylewka jest już na tyle słucha. Przy tym, jest to wylewka samopoziomująca, w której nie trzeba używać żadnych dodatkowych zbrojeń. Jest to wylewka odporna na zginanie oraz ściskanie, a zatem wylewka o świetnych parametrach wytrzymałościowych porównywalnych do betonu. W dodatku, przy zastosowaniu tego rodzaju wylewki w każdym momencie otrzymamy równą gładką powierzchnię, na którą możemy zastosować w sposób bezpośredni pokrycia podłogowe. Materiałem, który na prawdę bardzo często stosuje się też w przypadku ogrzewania podłogowego, jest pianobeton, czyli lekki beton o świetnych właściwościach użytkowych, który cechuje się również dobrym przewodnictwem cieplnym.

Warto sprawdzić: ogrzewanie podłogowe frezowane.