Bramy przemysłowe

W procesach przemysłowych bezpieczeństwo pracowników jest równie ważne jak szybkość. Szybkie i bezpieczne bramy przemysłowe są więc w szczególności istotne w transporcie towarów. W współzależności od obszaru zastosowania i wymogów, przy wyborze bramy przemysłowej partycypuje sporo czynników – od żywotności i użyteczności energetycznej sprzętu, po łatwość jego konserwacji i odpowiednie normy bezpieczeństwa.

Brama segmentowa
Bramy segmentowe górne są najsmuklejszymi, uniwersalnymi bramami przemysłowymi. Składają się one z kilku paneli, które po otwarciu przesuwają się pod sufitem lub pionowo wzdłuż ściany magazynu. Bramy segmentowe minimalizują w ten sposób ilość zajmowanego miejsca i wnoszą do wymagających zastosowań przemysłowych nie tylko i wyłącznie korzyści funkcjonalne ale i estetyczne. Dzięki modułowej konstrukcji bramy segmentowe mogą być specjalnie dopasowane pod kątem wzornictwa, powierzchni, systemu obsługi i sposobów montażu.
Brama przeciwpożarowa
Ochrona przeciwpożarowa jest zwłaszcza na prawdę istotna w przemyśle: o ile w budynku produkcyjnym rozprzestrzeni się pożar, zagrożone jest życie pracowników i przyszłe lata firmy. Bramy przeciwpożarowe są projektowane i produkowane tak, by spełniały najwyższe wymagania straży pożarnej i ubezpieczycieli. Sprawdzone materiały i powierzchnie oraz wysoki komfort obsługi gwarantują bezpieczeństwo w każdym zastosowaniu – od przeciwpożarowych bram rolowanych po drzwi ewakuacyjne.
Brama rolowana
Bramy rolowane to duża oszczędność miejsca, ponieważ – jak sama nazwa wskazuje – po otwarciu są zwijane. Znaczy to, że nie jest wymagane miejsce z przodu lub z tyłu. Wymaga jedynie przestrzeni do zwinięcia. Bramy rolowane są wytrzymałe i stateczne, dlatego cieszą się dużym zainteresowaniem. Sprawdzają się zarówno jako zamknięcie na zewnątrz, jak i w ścianie działowej. W współzależności od wielkości otworu drzwiowego i przeznaczenia dobierany jest odpowiedni wzór: Aluminiowe lub stalowe, jednościenne lub dwuścienne, z oknem albo bez, w oferowanych preferowanych kolorach albo w wybranym kolorze
Brama szybkobieżna
Siłą bram przemysłowych szybkobieżnych jest to, że utrzymują straty ciepła na niskim poziomie poprzez szybkie otwieranie i zamykanie, nawet przy częstym otwieraniu. Dodatkowo bramy szybkobieżne umożliwiają zoptymalizowanie kolejności obsługi i są rewelacyjnym wyjściem dla często wykorzystywanych przejść – ponieważ tam właśnie oszczędność czasu jest największa. Bramy szybkobieżne zamykają się i otwierają z dużą prędkością z delikatnym przyspieszeniem, co gwarantuje im długą żywotność. Mogą być stosowane w różnych warunkach konstrukcyjnych. Bramy szybkobieżne mogą być stosowane jako bramy pośrednie, ryglowe albo zewnętrzne.

Sprawdź tutaj: bramy przemysłowe łódź.