Koty rosyjskie

Jeżeli już chcemy mieć wiernego towarzysza zabaw domowych, zarówno dla siebie, jak również dla naszych dzieci, to na 100 procent warto wybrać np kota. Hodowla kotów rosyjskich to odpowiednie miejsce, jeśli poszukujemy kotów, które są zadbane, zdrowe, jak również hodowane w bezpiecznych oraz komfortowych dla ich rozwoju warunkach. Nie powinno zatem być zaskoczeniem, że coraz więcej miłośników zwierząt domowych, wybiera właśnie koty tej odmiany, które są bardzo przyjazne dla człowieka, inteligentne, a także towarzyskie.

Taki kot niewątpliwie przypadnie do gustu zarówno osobom dorosłym, jak również dzieciom, które będą miały towarzysza przy zabawach.
Jakiego kota wybrać?
Oczywiście istnieje sporo odmian, które cieszą się niemałą popularnością, warto dodać jednakże o tym, że wybór zwierzęcia do domu to znacząca decyzja i trzeba ją podjąć w odpowiedzialny sposób, a głównie pozyskiwać takie zwierzęta ze sprawdzonego bezpiecznego źródła. Kot rosyjski niebieski to odmiana zielonooka, która cechuje się specyficznym kolorem sierści, ale również cudownymi zielonymi oczami. Pamiętajmy o tym, że osoby prowadzące takie hodowle dokładają wszelkich starań, by oferowane kocięta były w pełni zdrowe. A w praktyce znaczy to, że są to zwierzęta dwukrotnie zaszczepione, w dodatku odrobaczone, zaczipowane, co bardzo ważne po zabiegu kastracji czy również sterylizacji. Nabywając takie kocięta otrzymujemy także książeczkę zdrowia zwierzęcia, jego rodowód, oraz specjalną wyprawkę, która niewątpliwie ułatwi nam pierwsze dni z takim kotkiem w domu. Co najważniejsze, takie kocięta nauczone są już korzystania z kuwety, jak również że drapaka, a zatem przystosowane do życia w warunkach domowych. Kotki rosyjskie to nieocenieni przyjaciele, jak również w towarzysze codziennych zabaw, dlatego tak chętnie wybierane są na przykład przez rodziny z dziećmi. Warto dodać jednakże o tym, by kupować koty jedynie ze przetestowanego źródła, a zatem zarejestrowanych hodowli. Na szczególną uwagę ze stuprocentową pewnością zasługują hodowle, których koty uczestniczą w konkursach oraz wystawach krajowych oraz międzynarodowych. Jeżeli więc marzy nam się taki bardzo ładny kot, to niewątpliwie warto skontaktować się z osobami prowadzącymi hodowle i wybrać odpowiedniego kotka.

Polecamy: Hodowla kotów rosyjskich.