Zioła w kuchni

Czy istnieje coś bardziej przyjemnego dla naszych oczu jak widok zielonych ziół? Dodane do dań sprawiają, że ich smak i aromat staje się wyjątkowy i wspaniały. Ich obecność na kuchennym parapecie nadaje jej niepowtarzalny klimat. Czy zioła w doniczkach ciężko uprawiać? Zdecydowanie nie! Niektóre gatunki ziół w znakomity sposób radzą sobie w domowym środowisku.

Które z ziół możemy uprawiać w doniczkach? I jakie warunki zagwarantować im, by jak najdłużej swym nienagannym dizajnem zdobiły parapet naszej kuchni? Dowiesz się tego, czytając ten artykuł. Serdecznie zapraszamy do lektury!
Zioła w doniczkach – gatunki do uprawy w domu
Bazylia
Nieodzowny detal dań kuchni włoskiej. Doskonały dodatek do pizzy. Bazylia to dość popularne zioło, które bez najmniejszego problemu znajdziemy na półkach sklepowych. W celu prawidłowego wzrostu powinniśmy uprawiać ją w dobrze nasłonecznionym miejscu. Bazylia potrzebuje przez cały czas wilgotnej gleby. Bazylia to roślina jednoroczna, dlatego jej dojrzałe liście należy zrywać na bieżąco. Można je wykorzystać w tym samym momencie do przygotowywanych dań. Smakuje równie smacznie suszona.
Mięta
Znana wszystkim ze względu na swój orzeźwiający smak. Mięta doskonale testuje się jako dodatek do dań słodkich, niemniej jednak także i wytrawnych. Świetna jako dodatek do zimnych napojów a także drinków. Wraz z cytryną projektuje na prawdę bardzo dobry duet. Świetna do sałatek owocowych. A herbata z niej przygotowana znakomicie wpływa na nasz organizm.Do prawidłowego wzrostu mięta wymaga przez cały czas wilgotnego podłoża a także odpowiedniego nasłonecznienia. Mięta należy do ziół wieloletnich, dlatego długo powinna zdobić parapet naszego domu.
Szczypiorek
Szczypiorek idealnie nadaje się do dań jajecznych. Nadaje im wspaniały smak. Szczypiorek pochwalić się może również zastosowaniem dekoracyjnym. Doskonale testuje się jako dekoracyjne wykończenie dań. Istnieją dwa sposoby uprawy szczypiorku w doniczce. Można wyhodować go z nasion lub sadząc cebule do ziemni. Szczypiorek do prawidłowego wzrostu potrzebuje odpowiedniego nasłonecznienia oraz regularnego podlewania. Należy uważać jednakże na to, aby go nie przelać.

Więcej: bazylia w doniczce.