Sprawdzone sposoby na gadżet – kalendarz trójdzielny

Kalendarze są gadżetem uniwersalnym a także funkcjonalnym. Sprawdzają się w domu, biurze, w pracy i na wakacjach. Znakomita większość z nas ma kalendarz zawsze przy sobie.

Jednakże to nie wszystkie jego zalety. Inną ważną cechą kalendarzy jest ich funkcjonalność marketingowa, ponieważ stanowią fajne nośniki treści reklamowych
Kalendarze reklamowe dla klienta
Jak się okazuje, kalendarz trójdzielny dla firm jest coraz częściej wybieraną usługą. Kalendarz opracowywany jest zgodnie z życzeniem klienta. Wisząc na ścianie w biurze, hali magazynowej czy warsztacie przypomina klientom o naszej firmie i utrwala jej pozytywny wizerunek. Powinno się na początku wyjaśnić, co to są kalendarze trójdzielne. Jest to rodzaj kalendarza ściennego, który cechuje się wieloelementowym układem. Jego strukturę tworzy główka, część górna przeznaczona na umieszczenie nadruku reklamowego, kalendarium utworzone przez trzy kolejne miesiące (kartki z miesiącami są odrywane) a także stopka, czyli część dolna. W kalendarium stosuje się przezroczystą nakładkę, po której przesuwa się kolorowa ramka, dzięki której możemy zaznaczyć aktualny dzień tygodnia.
Z marketingowego punktu widzenia najważniejsza jest część górna, czyli przeznaczona na treści reklamowe. Bardzo ważną kwestią jest to, że kalendarze trójdzielne są bardzo funkcjonalne. Dużo miejsca na kartkach z miesiącami powoduje, że bardzo chętnie nanosimy na nie sugestie i oznaczamy ważne wydarzenia. Jest to więc gadżet, z którego na prawdę bardzo często korzystamy, a to przekłada się na jego skuteczność marketingową. Natomiast jeżeli już zostanie wykonany niechlujnie, jego projekt graficzny będzie nieciekawy, to jego skuteczność znacznie spadnie, a może również wywoływać negatywne reakcje, które wpłyną niekorzystnie na relacje z klientem. Zadbajmy więc nie tylko o jakość zamieszczonej grafiki, ale też o wykonanie, czyli przeznaczenie adekwatnej techniki druku z uwzględnieniem uszlachetnień takich lakierowanie czy laminowanie. Na prawdę bardzo często wybieranym rozstrzygnięciem są kalendarze trójdzielne z zdjęciami. Firma zaprezentowana w ten sposób daje możliwość na utrwalanie jej wizerunku. Zdjęcia muszą być jednakże w wysokiej rozdzielczości, a zamiar ich rozmieszczenia powinien być przemyślany. Kalendarz trójdzielny wytworzony oraz wykończony z dbałością o każdy szczegół na pewno korzystnie wpłynie na wizerunek firmy.
Zobacz więcej: kalendarze trójdzielne.