Czym się kierować przy wyborze wózka inwalidzkiego?

Osoby, które doznały istotnych urazów kręgosłupa, a zatem zmagają się ze znacznym stopniem ograniczenia sprawności kończyn dolnych, jak też osoby schorowane, cierpiące na przewlekłe choroby bardzo często muszą skorzystać z fachowego sprzętu medycznego przeznaczonego do przemieszczania się, a zatem z wózków inwalidzkich. Wózki inwalidzkie dostępne są w różnych wariantach, które różnią się między innymi wielkością, przeznaczeniem, jak także wykończeniem konstrukcji. Warto wybierać produkty wysokiej jakości, a zatem wózki o stalowej lub aluminiowej konstrukcji, które są wytrzymałe, jak także odporne na zniszczenie czy korozję.

Takie wózki znajdziemy w sklepach medycznych, które oferują akcesoria, artykuły a także sprzęt medyczny, rehabilitacyjny oraz treningowy. Ponadto, oferują też sprzedaż internetową, co jest rozstrzygnięciem bezpiecznym, najprostszym oraz wygodnym.
Wózek inwalidzki – na co zwrócić uwagę?
Przede wszystkim trzeba podkreślić, że wózki inwalidzkie dostępne są w w różnorakich wariantach, w związku z tym z całkowitą czyli stu procentową pewnością uda nam się wybrać taki rodzaj, który będzie dostosowany do naszych potrzeb, naszych możliwości, jak także spełni nasze wymagania. Zasadniczo wózki inwalidzkie dzielą się na te o napędzie ręcznym a także wózki o napędzie elektrycznym. Wózek inwalidzki elektryczny dostępny jest w różnorakich wariantach, jest to między innymi wózek terenowy, który charakteryzuje się dużym promieniem skrętu, dlatego powinien być stosowany jedynie na zewnątrz. Przemieszczanie się w pomieszczeniach za jego pomocą może być znacznie mocno utrudnione, szczególnie w niewielkim mieszkaniu. Do przemieszczania się we wnętrzach przeznaczone są tak zwane wózki pokojowe, które odznaczają się znacznie mniejszymi wymiarami niż wózki terenowe. Jednak podjechanie pod krawężnik albo w innym terenie jest na nich mocno utrudnione, dlatego zaleca się stosowanie ich jedynie w budynkach. Schodolaz to z kolei wózek wielofunkcyjny, które daje możliwość pionizacji. Pionizacja zapewnia prawidłową postawę ciała, co nieodzownie powiązane jest z pracą narządów wewnętrznych. W takim wózku zostaje zniwelowane napięcie mięśniowe, co przekłada się nie tylko i wyłącznie na komfort fizyczny pacjenta, ale również na jego samopoczucie i ogólną kondycję.

Warto zobaczyć: Wózek inwalidzki.